Fotbalový oddíl

TJ Sokol Chvojenec z. s. svolává na pátek 17. 3 2017 výroční členskou schůzi. Na programu je zhodnocení roku 2016 a plán na rok 2017.  Účast všech členů nutná. 

Nová fotbalová sezóna začíná o víkendu 25. 3. – 26. 3. 2017 na hřištích  soupeřů (mužstvo A  Přelouč a mužstvo B  Jaroslav). Na domácím hřišti se sejdeme v sobotu 1. 4. 2017, mužstvo A hraje s Přelovicemi a v neděli mužstvo B hraje s Opatovicemi nad L. B.

Termín prvního setkání našich malých fotbalistů na fotbalovém hřišti bude v  pátek 17. 3. 2017 v 16.00 hodin. Věříme, že se nám podaří vytvořit mládežnické mužstvo, které v nové sezóně přihlásíme do soutěže. Přijďte, těšíme se na Vás.

rozpis jaro 2017

———————————————————————————————————–

TJ SOKOL CHVOJENEC z. s.

Vážení spoluobčané,
dovolte mi, abych jako každý rok Vás informoval o Chvojeneckém fotbale. Jak mnozí z Vás ví, naše A mužstvo vyhrálo III. třídu Holicka a postoupilo do okresního přeboru. Začátkem této soutěže se mužstvo seznamovalo s touto třídou a moc se mu nevedlo. Vždyť po čtyřech kolech získalo pouze dva body. Potom se mužstvo zvedlo a na konci podzimní části soutěže je na krásném čtvrtém místě. Kluci pětkrát vyhráli, pětkrát remizovali a pouze třikrát prohráli. Mají tedy 20 bodů a skóre 19:19. Na suverénní Rosice ztrácí 12 bodů. I tak si myslím, že je to veliký úspěch, na kterém mají zásluhu všichni hráči a hlavně pak trenér Robert Zbudil. Jeho tréninky jsou na vysoké úrovni, kluky to baví, vždy, až na malé výjimky, chodí trénovat všichni kteří za toto mužstvo hrají. Do mužstva přišli na přestup Tomáš Richter, Petr Vilím a Hubert Dostál z Býště. Z Holic se vrátil Tomáš Velinský, který je zatím nejlepším střelcem mužstva se 7 brankami. Dále z Holic přišli na přestup Roman Bareš, Přemek Pitra a Zdeněk Andrýs. Odešel nám nejlepší střelec třetí třídy Jirka Svatoň, v této soutěži nastřílel 34 branek, které nám teď v okresním přeboru chybí. Nesmím zapomenout, že mužstvo na pár posledních zápasů posílil Martin Skutil, který hraje s Dominikem Nechvílem za dorost na Horním Jelení. Myslím si, že je to velice talentovaný fotbalista a bude velikým přínosem pro naše mužstvo. Dovolte mi, abych poděkoval všem hráčům za reprezentaci chvojeneckého fotbalu, popřál jim ať se jim vyhýbají zranění a v jarní části soutěže předvádějí pěkný fotbal, který se bude fanouškům líbit a budou na něj rádi chodit. Musím ještě jednou poděkovat trenérovi za jeho profesionální vedení tréninků a
přístup k hráčům, v neposlední řadě i nám všem, kteří se o tento krásný sport staráme. Všem chci popřát krásné prožití vánočních svátků, hlavně hodně zdraví, štěstí, pohody, ať je fotbal stále baví jako doposud.
Nyní k Našemu B mužstvu. Po nepovedeném ročníku 2015/2016 skončilo ve IV. třídě Holicka na sedmém místě, klukům se zkrátka nedařilo a na jejich fotbal se kolikrát nedalo ani dívat. Před začátkem podzimní části soutěže dostalo nabídku od okresního svazu k postupu do III. třídy. Fotbalový výbor pro tento postup nebyl, ale pan Roman Izák st. byl jiného názoru, že to zkusí. Tak to zkusil a vidíme jak to vypadá. Mužstvo vůbec netrénuje, i když sliboval, že to zařídí aby se alespoň jednou týdně scházeli. Skutek ale utekl a na tréninku jsme je za celý podzim neviděli. Já si myslím, nejsem určitě sám, že ani ta nejnižší soutěž v kterémkoli sportu se nemůže bez trénování hrát. Mužstvo je na předposledním místě soutěže s 8 body, když jenom dvakrát vyhrálo, dvakrát remizovalo a devětkrát prohrálo se skórem 21:51. Nebýt několika hráčů, co střídají v A mužstvu a doplňují tento soubor, nemohli by k několika zápasům ani nastoupit. Za mužstvo nechodí Matěj a Honza Kvapilovi, Honza Vrbata, Miloš Pospíšil a Roman Izák ml. odehrál jen malou část soutěže. Ten stejně chce skončit tak nevím s kým chtějí dohrát. Vím, že to dá Romanu Izákovi st. starost obvolat kluky, ale byl to jeho zájem hrát tuto soutěž. Vidím to asi tak, že se bude muset sejít fotbalový výbor a rozhodnout co a jak s tímto oddílem dál. Zatím dělá nejen ostudu chvojeneckému fotbalu, ale i obci Chvojenec.
Na závěr mi dovolte, abych poděkoval zastupitelstvu obce vedené starostkou pí Píšovou za jejich finanční podporu nejen fotbalu, ale i ostatním spolkům v obci. Starostce za její obětavou práci pro náš fotbal, ale i pro cvičení. Dál musím poděkovat p. Josefu Skutilovi za jeho práci kterou pro náš oddíl dělá. Vždyť na hřišti tráví všechen svůj volný čas. Dál děkuji Liboru Adamcovi, který dojíždí sekat a lajnovat hřiště, při zápasech ještě prodává klobásy. Nesmím zapomenout na naší „babču“ Jitku Juricovou, která pere dresy a vybírá na každém zápase vstupné. Nakonec jsem si nechal toho, koho si vážím nejvíce a tím není nikdo jiný než prezident klubu Luděk Kotfald. Luďo, díky! Neumím si bez Tebe fungování chvojeneckého fotbalu představit. Všem Vám, i všem spoluobčanům přeji pěkné vánoce, hodně štěstí a zdraví v novém roce a Vám fanouškům, ať máte jen radost chvojeneckého fotbalu. O našich dětech a memoriálu Vás budeme informovat pí Píšová.                          Děkuji    Jan Kreizl   sekretář oddílu TJ Sokol Chvojenec z.s.
Změnu spolku na TJ Sokol Chvojenec z.s. schválila výroční členská schůze dne 13. 2. 2016. Výbor se skládá z pěti členů (Josef Píša – předseda, Jan Kreizl – místopředseda, Jiří Zbudil ml., Tomáš Burkovič, Jaroslava Píšová), kontrolní komise je tří členná a předsedou je Michal Kirchner.
(článek ze Svátečního zpravodaje 2016)

rozpis podzim 2016

rozpis podzim 2014

rozpis jaro 2014

.